Берое и Локомотив София завършиха 0:0 в мач от последния 22-ия кръг на редовния сезон в "А" футболна група.

Така столичани завършиха на трето място с 39 точки и в първия кръг от плейофите на първата шестица през следващия уикенд ще приемат Литекс.

Беройци пък останаха на пета позиция с 38 точки и ще стартират в плейофите с гостуване на втория ЦСКА. Домакините имаха известно превъзходство, въпреки че головите положения пред двете врати не бяха много. В 30-ата минута старозагорци бяха близо до откриване на резултата.

При контраатака Владимир Зафиров изведе Селим Керкар в чиста позиция в дясно, французинът напредна сам срещу Божидар Митрев, но при опита да го преодолее си поведе по-дълго топката и от аутлинията пробва да подаде към Савио Нсереко на далечната греда, но Елтон успя да пресече и изчисти.

След малко повече от час игра грешка на Траян Траянов в средата на терена позволи на Жуниор Мапуку да се измъкне в чиста позиция.

Той напредна, след като преодоля вратаря Митрев на границата на наказателното поле, но от 13-14 метра стреля над гредата на вратата, на която беше само притичалият Елтон.

Локомотив също имаше един добър шанс след почивката, но в 68-ата минута Емил Гъргоров не успя да преодолее Благой Макeнджиев с удар от 12-13 метра.

Берое - Локомотив (София) - 0:0

Берое: Благой Макенджиев, Атанас Зехиров, Иво Иванов Иванов, Владимир Зафиров, Веселин Пенев, Игор Джоман, Георги Костадинов, Савио Нсереко (50-Георги Андонов), Самир Аясс (67-Антон Огнянов), Салим Керкар, Жуниор Мапуку (70-Аласан Н'Диайе)

Локомотив София: Божидар Митрев, Елтон, Траян Траянов, Александър Бранеков, Румен Трифонов, Антонио Ливраменто (73-Иво Красимиров Иванов), Орлин Старокин, Даниел Генов (87-Камен Хаджиев), Емил Гъргоров, Владислав Романов, Преслав Йорданов (54-Ламжед Шехуди)