Берое разгроми Локомотив София с 3:0 като гост и събра 21 точки, които за момента го изкачват на второ място в класирането преди останалите мачове от 11-ия кръг. Локомотивци запазват седмата си позиция с актив от 17 точки, информира БТА.

Два гола за гостите от Берое вкара крилото Крис Гади, а един добави Аласан Н'Диайе. Столичани можеха да обърнат развоя на мача, но в 56-ата минута капитанът им Александър Бранеков пропусна дузпа. Беройци също пропуснаха дузпа, но 10 минути преди края на срещата при решен изход от двубоя.

Още в 4-ата минута дефанзивният полузащитник Н'Диайе изненада вратаря Митрев с далечен удар и откри резултата. След гола двата отбора заиграха по-открито и атаки не липсваха към двете врати. Точността обаче беше под всякаква критика при ударите на Шехуди и Генов от Локомотив и при удара на Керкар от Берое.

Две минути преди края на първото полувреме Антонио Ливраменто можеше да накаже бившите си съотборници от Берое, след като стреля от границата на наказателното поле. Н'Дайе блокира удара, а при добавката Румен Трифонов намери тялото на Елиаш.

Второто полувреме започна с натиск на Локомотив, който спечели дузпа заради играта с ръка на Иво Иванов, който направи нарушението при центриране на Владислав Романов. Капитанът Бранеков обаче прати топката в ръцете на вратаря Макенджиев.

Веднага след този пропуск Берое нанесе своя удар, след като стигна до втори гол. Пас на Джоман намери Крис Гади пред наказателното поле, той навлезе вътре и прокара топката край вратаря Божидар Митрев за 0:2. Старши треньорът на Локомотив Димитър Васев опита да промени ситуацията с две смени, но нищо не се промени.

В 75-ата минута Елиаш подаде на Крис Гади по идентичен начин в наказателното поле, който отново прати топката край Митрев за 3:0. Победата на гостите можеше да стане и по-убедителна, но Елиаш улучи гредата от дузпа в 80-ата минута. Наказателният удар беше отсъден заради фаул на Елтон дош Рейш срещу Селим Керкар.

Локомотив София - Берое 0:3

0:1 Аласан Н'Диайе 4

0:2 Крис Гади 57

0:3  Крис Гади 75