Лудогорец успя да постигне много престижна победа с 4:2 над румънския шампион Стяуа Букурещ в първата си контролна среща на английска земя.

Проверката се игра на един от терените на базата, на английския национален тим, "Сейнт Джорджис Парк", а момчетата на Стойчо Стоев показаха много силен футбол.

"Орлите" започнаха много силно и откриха резултата в 19-ата минута, след като Светльо Дяков се възползва от грешка в защитата на противника и реализира.

Няколко минути след това разградчани пропуснаха да удвоят аванса си, но Кайсара изпусна дузпа.

В 61-ата минута българският тим отново получи право да изпълни дузпа, след като Мисиджан бе препънат в наказателното поле. Този път Златински застана зад топката, но изстрелът му отиде право в гредата.

Три минути след това все пак Марселиньо удвои аванса на разградския отбор. След пробив през центъра Кишада изведе своя съотборник, който прати за втори път топката в мрежата на румънския тим.

Резултатът стана класически в 74-ата минута с попадение на Безяк. Шоко проби по дясното крило и видя Марселиньо, който с много прецизно подаване намери словенеца, а последният направи резултата 3:0.

Самият Шоко също се разписа, като увеличи преднината на разгромното 4:0 в 78-ата минута. Той прехвърли противниковия страж с далечен удар.

След четирите гола аванс разградчани се поуспокоиха и това доведе до два гола на противника, които бяха реализирани от Неагу в 81-ата минута и Янку в 86-ата минута.

Лудогорец - Стяуа 4:2

1:0 Дяков (19`) 2:0 Марселиньо (64`) 3:0 Безяк (74`) 4:0 Шоко (78`) 4:1 Неагу (81`) 4:2 Янку (86`)

Лудогорец: Стоянов, Кайсара, Моци, Терзиев, Минев, Мисиджан, Дяков, Ешпиньо, М. Александров, Марселиньо, Кишада (през второто полувреме влизат: Чворович, Абало, Златински, Шоко, Барт, Безяк, Витиня, Ернандес, Мантула, Ал. Александров)

Стяуа: Арлаускис, Варела, Зукала, Гардош, Латовлевич, Санмартеан, Препелица, Станчу, Чипчиу, Танасе, Кешеру