Беларус загуби с 0:1 като гост срещу Швейцария в приятелски мач, игран в Нюшател.

Единственият гол в срещата беше реализиран от Джердан Шачири в деветата минута. Футболистът на английския елитен Стоук Сити стреля диагонално извън наказателното поле и топката влезе красиво в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Сергей Черник.

Преди почивката домакините имаха пълно превъзходство на терена, но изпуснаха да поведат в резултата с повече попадения.

Беларуският тим игра по-равностойно след почивката, но не успя да се поздрави с изравнителен гол във вратата на домакините.

Швейцария постигна шестата си поредна победа, докато беларусите, играли в експериментален състав, допуснаха четвърто последователно поражение.

На 9 юни България гостува на Беларус в Борисов в квалификация за световното първенство през 2018 година.

Състав на Беларус: Сергей Черник, Олег Евдокимов, Михаил Гордейчук, Максим Скавиш, Алексей Легчин, Михаил Сиваков, Егор Филипенко, Сергей Баланович, Александър Сачивко, Станислав Драгун, Игор Бурко (като резерви през втората част играха Селгей Матвейчук, Денис Лаптев, Павел Савитски, Дмитри Алисенко, Артьом Биков и Александър Павловец).