Бордо победи с 3:2 ПСЖ в едно от двете дербита от 29-ия кръг на френската Лига 1. По този начин възпитаниците на Лоран Блан развалиха отличните впечатления, които оставиха при елиминирането на Челси в 1/8-финалите на Шампионска лига.

Жирондинци спечелиха съвсем заслужено, след като през всички 90 минути бяха по-добрият отбор на терена.

Домакините поведоха в 18-ата минута с гол на Людивик Сане, който прониза Салваторе Сигуру с глава. 5  минути след началото на второто полувреме Златан Ибрахимович възстанови равенството, но в 70-ата минута Бордо отново поведе чрез Уахиб Хазири.

В 85-ата минута Ибра отново беше точен – 2:2, но в следващата атака Диего Ролан беше оставен непокрит в наказателното поле и донесе успеха на Бордо.

В класирането ПСЖ е 2-ри с 56 точки, а лидерът Лион има 58 т. „Хлапетата” гостуват на третия в класирането Олимпик Марсилия, който има 54 т. Борди пък се намира на 6-то място с 48 т.