Националният отбор на България по волейбол за младежи до 19 години загуби от САЩ с 0:3 гейма на четвъртфиналите на световното първенство в Аржентина.

Воденият от селекционера Мирослав Живков отбор отстъпи в отделните геймове с 21:25, 21:25, 26:28 и ще играе за разпределение на местата от 5-о до 8-о.

Двата отбора започнаха мача по-малко от денонощие след победите над Бразилия и Пуерто Рико, но българите изиграха пет гейма срещу Бразилия, докато американците само три срещу пуерториканците, като логично умората личеше в играта на българския отбор.

В първите два гейма българите отстъпиха с 21:25, 21:25, а най-голяма съпротива оказаха в третата част, в която отстъпиха с 26:28. Американците имаха два мачбола при 24:22, но при първия изпълниха лош начален удар, а при втория прекрасна българска блокада доведе до изравняване.

Българите спасиха и трети мачбол, за да се стигне до 25:25, но в крайна сметка САЩ спечели частта с 28:26, а с това и мача.

Най-резултатен за България бе Кристиян Титрийски с 19 точки, Костадин Козелов добави 13.

Снимка: БФ Волейбол