Мъжкият национален волейболен тим срази домакина Полша с 3:2 (20:25, 25:23, 29:27, 24:26, 15:13) на силния международен приятелски турнир „Хуберт Вагнер" в град Краков.

Родните „трикольори” можеха да си спестят напрежението от тайбрека, но пропуснаха мачбол в четвъртия гейм, в който през по-голяма част водеха, но загубиха в самия край.

Първият гейм бе малко по-добър за поляците, които стартираха по-добре и дръпнаха първоначално с четири точки за 6:2, след което нашите поизравниха играта и дори на моменти водеха с по 2-3 точки в резултата.

Въпреки това обаче домакините стигнаха до успеха с 25:20. Вторият гейм обаче бе за нашите момчета. Частта се развираше много равностойно, като нашите имаха предимство от 8:4 при първото техническо прекъсване.

Нашите имаха аванс от две точки при 20:18, но поляците намалиха пасива си само на точка при 23:22. Все пак обаче българите спечелиха частта и изравниха геймовете.

Третият гейм бе инфарктен, като след доста дълго надиграване "Лъвовете" го спечелиха след 29:27, а в четвъртия гейм момчетата на Пламен Константинов пропуснаха мачбол в напечен момент и така срещата отиде в тайбрек.

В него играта бе равностойна, но българите все пак стигнаха до крайния успех след 15:13 точки.