Волейболните ни национали загубиха от Италия с 1:3 гейма във втората си среща от световните финали в Мар Дел Плата, Аржентина.

Нашите отстъпиха с 18:25, 25:18, 22:25, 24:26 пред "Скуадра Адзура", като противникът имаше голям късмет, за да грабне крайната победа.

Въпреки загубата, надеждите за класиране на 1/2-финалите остават все още живи.

За да може нашите да продължат напред, италианците трябва да победят домакините от Аржентина с какъвто и да е резултат. При друг сценарий аржентинците трябва да спечелят с 3:0 или 3:2 срещу "Скуадра". Единствено резултат 3:1 за Аржентина няма да устройва нашите.

До момента България има 3 точки в Група "D" след 1 победа и 1 загуба.

Може да се каже, че до голяма степен тази загуба е малко нелепа, тъй като нашите имаха преднина в третия и четвъртия гейм, при това от няколко чисти точки, но не успяха да я задържат.

Нашите иначе се нуждаеха от два гейма срещу италианците, за да си гарантират класирането в следващата фаза и бяха много близо.

В първия гейм на мача италианците владееха инициативата и дръпнаха още на старта с 3:0 пред нашите момчета.

После увеличиха аванса си на 11:6 и 13:6, а при 21:11 авансът им стана цели 10 точки. До края без проблем Италия стигна до своето и поведе с гейм аванс.

Втората част отново започна добре за италианците и те водеха с 3:1 в резултата, а след това задържаха преднината си.

При 12:12 обаче нашите обаче успяха да стопят аванса на своя противник и да се върнат в играта.

България поведе с 14:12 в резултата след блока-аут на Тодор Скримов и блокада на Тодор Алексиев.

Авансът ни стана 20:15 след блокада на Цецо Николов и атака в аут на Зайцев, а при 23:15 нашите имаха още по-солиден аванс.

Така без проблем спечелиха частта с 25:18, като Тодор Скримов вкара решителната точка.

Третият гейм започна много добре за нашите, които имаха аванс от 8:7 при първото техническо прекъсване.

Нашите демонстрираха класа в следващите минути и стигнаха до преднина от 16:12 след страхотен сервис на Тодор Скримов и грешка на противника.

Преднината стана 17:12, а след това и 20:15, но италианците направиха пет поредни точки и стигнаха до 20:20.

След това нашите взеха само две точки, а противникът спечели гейма с 25:22.

Последният гейм започна отлично за нашите, които стигнаха до аванс от 3:1 точки след грешка на Савани и блокада на Йосифов.

Преднината ни намаля при първото техническо прекъсване - 8:7. Соколов направи страхотен ас.

Нашите стигнагха до преднина от 15:12, а след това я задържаха и при 16:13, но италианците изравниха за 20:20.

"Лъвовете" имаха аванс при 23:22 след грешка на Пароди от сервис, но италианците обърнаха на 24:23, а в крайна сметка след 26:24 взеха мача.

БЪЛГАРИЯ - ИТАЛИЯ 1:3 (18:25, 25:18, 22:25, 24:26)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 3, Цветан Соколов 27, Тодор Алексиев 6, Тодор Скримов 11, Виктор Йосифов 8, Светослав Гоцев 7 - Теодор Слапаров-либеро (Добромир Димитров, Данаил Милушев) Старши-треньор: Камило Плачи

ИТАЛИЯ: Драган Травица 2, Иван Зайцев 19, Кристиан Савани 12, Симоне Пароди 8, Емануеле Бирарели 17, Томас Берета 7 - Андреа Джови-либеро (Филипо Ланца, Матео Пиано) Старши-треньор: Мауро Беруто.