България стигна до победа с 3:1 гейма над Португалия пред обидно малко публика.

В зала "Арена Армеец" имаше малко над 1000 души, които изгледаха успеха на нашите от Световната лига.

Срещата бе от Група Д на Световната лига, а нашите момчета показаха добра игра и заслужено стигнаха до успеха.

Интересно е да се отбележи, че нашите бяха с нов генерален спонсор на екипите си, след като предишният такъв се оттегли.

Срещата започна много добре за нашите момчета и те поведоха в резултата с 3:1, като по този начин взеха добра психологическа преднина в началото.

Иберийците обаче изравниха на 4:4, а след това и поведоха с 6:4.

При първото техническо прекъсване португалците имаха преднина от една чиста точка при 8:7.

Играта на нашите не вървеше и Португалия дръпна постепенно с пет точки при 23:18.

До края на гейма португалците се представиха на добро ниво и стигнаха до преднина с 25:21.

Вторият гейм започна по-добре за нашите момчета и при първото техническо прекъсване имахме преднина от 8:6 точки.

Последваха много силни минути за нашите момчета и успяхме да увеличим преднината си на 15:11 след блокада на Йосифов и още няколко хубави отигравания.

Запазихме преднината си и при 18:14, а след това я увеличихме на шест точки при 20:14 след мощна атака на Николов.

В крайна сметка България изравни резултата след 25:18 във втория гейм.

Третият гейм започна добре за португалците, които дръпнаха с две точки на нашите при 4:2.

След това обаче момчетата ни изравниха резултата първо до 5:5, а след това и до 6;6.

Постепенно "Лъвовете" поеха инициативата и поведоха с 16:12 на опонента си , а след това преднината ни стана и 19:15 след много хубава атака.

Надмощието на България продължи до края на гейма и нашите момчета стигнаха до 25:20 и обърнаха мача, стигайки до преднина с 2:1 гейма.

Португалците поведоха с 3:0 в 4-ия гейм, но нашите бързо успяха да поемат инициативата и стигнаха до 7:5 в тяхна полза.

След това обаче нашият противник изравни до 7:7, но все пак нашите успяха отново да стигнат до преднина с 13:11.

До края на гейма България водеше в резултата и в крайна сметка нашите стигнаха до победа с 25:20 в четвъртия гейм и взеха мача.

БЪЛГАРИЯ - ПОРТУГАЛИЯ 3:1 (21:25, 25:18, 25:20, 25:20) БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Владимир Николов, Николай Пенчев, Тодор Алексиев, Николай Николов, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро (Валентин Братоев)

ПОРТУГАЛИЯ: Алешандре Ферейра, Тиаго Виолаш, Карлош Фидалго, Валдир Секейра, Флавио Крус, Руи Сантош - Иво Касаш-либеро