Националният ни отбор по волейбол допусна втората си загуба в тазгодишното участие в Световната лига.

Нашите момчета отстъпиха на Аржентина с 1:3 гейма (22:25, 26:24, 21:25, 17:25) в първия си двубой от втория турнир в Група "Д".

Срещата се игра в Буенос Айрес, а нашите бяха излезли предимно с резерви и загубата бе донякъде дори логична.

Следващият мач на нашите момчета ще бъде срещу Португалия.

България бе водена в този двубой от временния наставник Найден Найденов, който ще остане на поста, докато не се определи кой ще поеме националите.

Самият двубой иначе започна добре за нашите волейболисти и те поведоха с 3:1 в първия гейм след хубава атака на Тодор Скримов и блокада на Георги Братоев.

Аржентинците обаче постепенно успяха да обърнат развоя на мача и да дръпнат при 7:6. Те обаче задържаха за кратко преднината си, тъй като нашите стигнаха до 9:8 в своя полза.

Последва увеличаване на преднината на нашите момчета и 13:9 в наша полза, но постепенно аржентинците отново си върнаха предимството и стигнаха до 16:15.

Разликата в резултата набъбна и стигна до 21:18, а след това и до 23:20. В крайна сметка Аржентина успя да вземе първия гейм и да поведе в резултата.

Втората част започна равностойно, като нашите първоначални държаха равенство до 3:3, но след това дръпнаха с две точки и поведоха с 5:3.

Аржентина обаче отново ни обърна и стигна до 8:7 в своя полза. Нашите изравниха при 14:14.

"Гаучосите" обаче отново поведоха и ни дръпнаха с 16:14. Нашите изравниха до 19:19, а след това резултатът продължи да бъде предимно равен до 24:24.

Нашите все пак измъкнаха гейма с 26:24 след прекрасна атака на Цецо Соколов и блокада на Виктор Йосифов.

В третия гейм аржентинците започнаха зле и нашите момчета поведоха в резултата първо с 4:2, а след това и с 11:7.

Домакините обаче намалиха изоставането си и изравниха при 14:14, а след това и ни обърнаха при 16:15.

"Гаучосите" увеличиха аванса си с три точки - 20:17, а след това безпроблемно взеха гейма и поведоха с 2:1.

В четвъртия гейм домакините ни помляха тотално. Те поведоха с 6:3, а след това увеличиха аванса си до 14:7. До края на гейма Аржентина доминираше и в крайна сметка го взе след 25:17.