ПАОК допусна загуба с 0:1 от ФКСБ в Лига Европа. За румънците това бе втора поредна победа, с която те са един от петте отбора с максимален актив до момента.

Единственото попадение реализира Даниел Бирлигя в края на първото полувреме с удар от близка дистанция. В началото на втората част ФКСБ остана с 10 души след червен картон на Дариус Олару, но ПАОК така и не успя да се възползва от предимството си, за да стигне поне до изравняване. Най-близо до него бе Янис Михайлидис който уцели греда в края на добавеното време.

Преди това през първото полувреме греда удари и Кирил Десподов. Българският национал започна като титуляр и игра до 83-тата минута, когато бе заменен от юношата на Манчестър Юнайтед Шола Шортайър.

Изненадата на вечерта поднесе шведският Елфсборг, който се наложи с 1:0 над италианския гранд Рома. Единственото попадение за домакините вкара Майкъл Байду, който бе точен от дузпа минута преди почивката.

В сблъсък между два от съперниците на Лудогорец в турнира Атлетик Билбао победи с 2:0 като домакин АЗ Алкмаар. Попаденията за баските паднаха в последните 20 минути и бяха дело на Иняки Уилямс и Ойхан Сансет.

Друг от съперниците на българския шампион - Олимпик Лион, също успя да се поздрави с победа, при това изключително изразителна. "Хлапетата" спечелиха с 4:1 срещу шотландския Рейнджърс на неговия стадион "Айброкс". Точни за френския тим по два пъти бяха ветеранът Александър Лаказет и младият белгиец Малик Фофана. За Рейнджърс се разписа Том Лоурънс, който изравни за 1:1 в 14-ата минута.

В останалите три късни мача от програмата Бешикташ загуби с 1:3 от Айнтрахт Франкфурт в Истанбул, Фенербахче стигна до равенство 1:1 при визитата си на нидерландския Твенте, а белгийският Юнион Сен-Жилоаз и норвежкият Будьо/Глимт приключиха при 0:0.

Мачове от втория кръг в Лига Европа:

Ференцварош (Унгария) - Тотнъм (Англия) - 1:2 Хофенхайм (Германия) - Динамо Киев (Украйна) - 2:0 Лацио (Италия) - Ница (Франция) - 4:1 Макаби Тел Авив (Израел) - Мидтиланд (Дания) - 0:2 Олимпиакос (Гърция) - Спортинг Брага (Португалия) - 3:0 Карабах (Азербайджан) - Малмьо (Швеция) - 1:2 Реал Сосиедад (Испания) - Андерлехт (Белгия) - 1:2 РФС (Латвия) - Галатасарай (Турция) - 2:2 Славия Прага (Чехия) - Аякс (Нидерландия) - 1:1 Атлетико Билбао (Испания) - АЗ Алкмаар (Нидерландия) - 2:0 Бешикташ (Турция) - Айнтрахт Франкфурт (Германия) - 1:3 Елфсборг (Швеция) - Рома (Италия) - 1:0 Порто (Португалия) - Манчестър Юнайтед (Англия) - 3:3 ПАОК Солун (Гърция) - ФКСБ (Румъния) - 0:1 Виктория Пилзен (Чехия) - Лудогорец (България) - 0:0 Рейнджърс (Шотландия) - Олимпик Лион (Франция) - 1:4 Юнион Сен-Жилоаз (Белгия) - Будьо/Глимт (Норвегия) - 0:0 Твенте (Нидерландия) - Фенербахче (Турция) - 1:1

Във временното класиране водят Лацио, Олимпик Лион, Тотнъм, ФКСБ, и Андерлехт с по 6 точки. Лудогорец е на 28-мо място с 1 точка.

Снимка: БГНЕС