Носителят на Лига Европа Севиля разби Базел с 3:0 и без проблеми се класира на 1/4 финал в турнира. Така испанците продължават напред в надпреварата, която печелят неизменно през последните два сезона.

Два гола за домакините мушна Кевин Гамейро (45 и 45-ата минута), един добави Адил Рами (35).

Трябва да се отбележат и двете асистенци на Хосе Антонио Рейес, който също изигра страхотен мач и бе с основна заслуга за класирането на Севиля на четвъртфиналите. Така испанците спокойно продължават напред, докато Базел напуска Лига Европа.

Срещата започна с тотален натиск на Севиля, като още от първата минута домакините тотално размазаха от атаки и положения плахите си гости, които не знаеха къде се намират и трудно минаваха центъра на терена.

Испанците обаче правеха пропуск след пропуск, за да дойде 35-ата минута, когато Хосе Антонио Рейес намери Адил Рами и той с глава вкара за 1:0.

Домакините продължиха да атакуват и набързо вкараха нови две попадения дело на Кевин Гамейро, който се разписа секунди преди почивката.

През второто полувреме темпото на игра падна, играта се водеше основно в средата на терена, без каквито и да било голови положения.

Домакините определено владееха инициативата, но пестяха силите си и спокойно чакаха края на мача. Така Севиля записа страхотна победа и заслужено продължава на 1/4 финалите за Лига Европа.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/rSit17Cw_3M" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Севиля - Базел 3:0

Севиля: ДАВИД СОРИЯ, МАРИАНО, АДИЛ РАМИ, ТИМОТИ КОЛОДЖИЕЖАК, БЕНОА ТРЕМУЛИНАС, СЕБАСТИАН КРИСТОФОРО, ИБОРА, ХОСЕ АНТОНИО РЕЙЕС, ЕВЕР БАНЕГА, МАЙКЪЛ КРОН ДЕЛИ, КЕВИН ГАМЕЙРО

Базел: ТОМАШ ВАКЛИК, МИХАЕЛ ЛАНГ, ДАНИЕЛ ХОЕГ, МАРЕК СУЧИ, БЕХРАНГ САФАРИ, БИРКИР БЯРНАСОН, ТУЛАНТ ШАКА, РЕНАТО СТЕФЕН, ЛУКА ЗУФИ, МАТИАС ДЕЛГАДО, МАРК ЯНКО