Виляреал елиминира Байер Леверкузен на 1/8-финалите в Лига Европа, завършвайки 0:0 на стадион "БайАрена". В първия мач испанците спечелиха с 2:0 и се класират на четвъртфиналите.

Първото полувреме на днешната среща не беше особено привлекателно, на малко след паузата Кириакос нацели гредата. Не след дълго "жълтата подводница" изпусна две много добри положения чрез Бакумбу и Солдадо.

В самия край на двубой гостите можеха да си тръгнат и с победа, но Рамальо изчисти от голлинията, а Лено спаси удар на Адриан Лопес.

Двата отбора започнаха много предпазливо и трябваше да измине четвърт час игра, за да се стигне до първата интересна ситуация. Чичарито изведе Чалханоглу в наказателното поле и бранител изчисти топката, а реферът не уважи претенциите на домакините за дузпа.

В средата на първото полувреме Асенхо се намеси след силен диагонален изстрел, а реферите маркираха засада на намиращия се наблизо Чичарито.

Виляреал стигна до първото си добро положение в 34-ата минута, в която Роберто Солдадо намери Денис Суарес в наказателното поле, но Кириакос се хвърли смело и предотврати почти сигурно попадение.

В последната минута на първата част домакините стигнаха до изпълнение на корнер. Рукавина отклони леко с глава и около осем метра Фрай стреля силно, но над целта.

Десетина минути след подновяването на играта "аспирините" пропуснаха най-добрата си възможност. Кириакос нанесе удар с глава, но топката се отби в гредата след намесата на Асенхо. После Фрай стреля мощно, но също толкова неточно.

В средата на второто полувреме "жълтата подводница" пропусна страхотен шанс да сложи точка на спора. Бакамбу се оказа най-находчив в пеналта и шутира, но покрай лявата греда. Последва удар с глава на Солдадо от осем метра, но Лено спаси.

В заключителните минути Сориано стреля опасно от фаул, но Лено спаси. В добавеното време Асенхо спаси удар на Юрченко.

В последните секунди Рамальо изчисти топката на самата голлиния, а малко след това останалият сам срещу Лено Адриан Лопес стреля в тялото на вратаря.

Байер Леверкузен - Виляреал 0:0

Леверкузен: Лено, Кириакос (Рамальо - 79'), Та, Вендел, Фрай, Крамер (Юрченко - 68'), Чалханоглу, Брандт, Белараби, Мемеди (Круз - 59'), Чичарито

Виляреал: Асенхо, Руис, Бейли, Марио, Рукавина, Азуага (Муньос - 61'), Бруно, Пиня, Суарес (Педраца - 90'), Бакамбу, Солдадо (Лопес - 74')