Лацио рухна в осминафиналите на Лига Европа, след като загуби шокиращо на „Олимпико“ с 0:3 от Спарта Прага. „Орлите“ изпуснаха съперника си в първия мач, който завърши 1:1 и се очакваше да нямат никакви проблеми да продължат напред.

Чехите смълчаха трибуните още през първото, когато вкараха и трите си гола. Лацио опита да се върне мача, но многото пропуски лишиха „орлите“ от шанс да останат в мача. Така Италия остана без представител в Лига Европа.

Срещата започна добре за италианците, които още в 15-та секунда имаха възможност да вкарат, но Антонио Кандрева пропусна. В 10-та минута обаче Борек Доцкал смълча трибуните с хубав гол от границата на наказателното поле.

Докато се осъзнаят италианците, чехите вкараха втори гол. Само две минути по-късно Лукаш Юлис се възползва от грешка на Уесли Хьод и центрира на Крайчи, който успя да засече топката в мрежата.

Минута преди края на първото полувреме и самият Юлис реализира и вгорчи още повече вечерта за Лацио. „Орлите“ пък се отчетоха с куп пропуски пред противниковата врата, но гол така и не падна.

Мирослав Клозе, Марко Пароло, Стефано Маури и Антонио Кандрева така и не успяха да реализират. Така логично Лацио напусна турнира.

Лацио – Спарта Прага 0:3

0:1 Дочкал 10‘

0:2 Крейчи 12‘

0:3 Юлис 44‘

Лацио: Маркети, Конко (67 – Маурицио), Бишевац, Хьод, Лулич, Билия, Пароло, Кандрева, Маури (58 – Андерсон), Кейта, Клозе (58 – Матри)

Спарта Прага: Бичик, Коста, Брабец, Холек, Захустел, Фридек, Марачек, Вача (70 – Матейовски), Дочкал, Крейчи, Юлис (58 – Конате)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/FNj8WHmv6fs" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>