Тотнъм победи с 2:1 Андерлехт в среща от Група "J" на Лига Европа и се изкачи на първо място.

Лондончани поведоха чрез Хари Кейн (29), но белгийците изравниха с гол на Имох Езекил (72). Срещата вървеше към равенство, но в 87-ата минута Муса Дембеле бе точен и донесе победата на "шпорите".

Така Тотнъм поведе в тази група със седем точки. Монако е втори с 6, следват Андерлехт и Карабаг с по 4.

Иначе срещата в Лондон предложи динамичен футбол, с множество положения и пред двете врати, като в крайна сметка домакините по-силно желаеха трите точки и в крайна сметка заслужено си ги взеха.

Срещата на "Уайт Харт Лейн" започна с положение за Андерлехт, но Стефано Окака Чука пропусна да вкара. Отговорът на домакините от Тотнъм бе удар на Тоби Айдервейрелд, но и той не успя да намери мрежата.

В 8-ата минута Стивън Дефур навърза отбраната на лондончани и стреля остро, но в аут. Последва и пропуск на Анди Нажар.

Това бяха силните минути на гостите, но те пропуснаха да вкарат. Постепенно Тотнъм взе инициативата и натисна сериозно белгийците.

В 22-ата минута Хари Кейн се озова на чиста позиция, но се засуети и бе блокиран преди да нанесе голов удар.

Седем минути по-късно Кристиан Ериксен намери Хари Кейн и той дава преднина на домакините - 1:0. В края на полувремето Хари Кейн можеше отново да вкара, но изпусна.

Втората част започна с положение за Андерлехт, но гостите пропуснаха. В 49-ата минута Стивън Дефур излъга защитата на лондончани и стреля по диагонала, но топката мина до гредата.

Последваха спокойни минути, в които играта се водеше основно в средата на терена. След час игра Деле Алли можеше да увеличи преднината на Тотнъм, но пропусна.

Четири минути по-късно Ерик Ламела стреля в аут от дъгата на наказателното поле. Последваха силни минути на гостите и пропуск на Стефано Окака Чука.

Така се стигна до 72-ата минута, когато Стивън Дефур намери Имох Езекил и той успя да изравни - 1:1. Девет минути по-късно Имох Езекил изпусна страхотно положение.

В 87-ата минута обаче нищо не успя да спаси Андерлехт. Тогава Хеунг Мин Сон намери Муса Дембеле и той опъна мрежата на гостите за 2:1. До края Тотнъм контролираше мача и заслужено си взе победата.

Тотнъм - Андерлехт 2:1

1:0 Хари Кейн (29)
1:1 Имох Езекил (72)
2:1 Муса Дембеле (87)

Тотнъм: Юго Лорис, Киърън Трипиър, Тоби Айдервейрелд, Ян Вертонген, Бен Дейвис, Райън Мейсън, Ерик Дайър, Ерик Ламела, Деле Алли, Кристиан Ериксен, Хари Кейн

Андерлехт: Силвио Прото, Гилам Жиле, Кара, Оливие, Фабрис Н'Сакала, Леандер Дендонкер, Стивън Дефур, Анди Нажар, Юри Тиелеменс, Франк Ачеампонг, Стефано Окака Чука