Андерлехт обърна Тотнъм с 2:1 и записа първа победа в Група "J" на Лига Европа.

Така белгийците се изравниха с англичаните в тази група с по четири точки. Лидер в групата е Монако с пет пункта, а Карабаг е с три.

Тотнъм поведе в срещата още в четвъртата минута след гол на Кристиан Ериксен, но Андерлехт стигна до пълен обрат с попадения на Гилам Жиле (13) и Стефано Окака Чука (75).

Така белгийците продължават с уникалната си серия от 16 домакинства без загуба. Тотнъм пък записа първо поражение в групите и така завърза още повече интригата.

Срещата в Белгия започна с натиск на гостите от Англия. Още във втората минута Тотнъм можеше да вкарау но Кристиан Ериксен изпусна. Само две минути по-късно ериксен се реваншира и опъна мрежата на Андерлехт за 0:1.

Гостите продължиха да атакуват, но с нов пропуск се отличи Ериксен. Положение изпусна и Ерик Ламела. Това бяха силните минути на англичаните, но те изпуснаха да вкарат втори гол и бяха наказани.

В 13-ата минута Андерлехт вкара с първото си положение в мача. Точен бе Гилам Жиле. Белгийците взеха инициативата и стигнаха до страхотен шанс след половин час игра, но Стефано Окака Чука стреля до гредата.

До края на полувремето двата отбора си размениха по едно положение, но така и не се стигна до гол.

Втората час започна с шанс за гостите, но Клинтън Н'Жие стреля в аут. Постепенно домакините взеха инициативата и натиснаха сериозно "шпорите".

След час игра Кара стреля с глава, но прати топката до гредата на гостите. Така се стигна до 75-ата минута, когато Франк Ачеампонг намери Стефано Окака Чука и той вкара за 2:1.

До края на срещата Тотнъм натисна здраво, опита се да изравни, но нямаше шанс за гол и така Андерлехт записа първа победа в групата.

Андерлехт - Тотнъм 2:1

0:1 Кристиан Ериксен (13) 1:1 Гилам Жиле (13) 2:1  Стефано Окака Чука (75)

Андерлехт: Силвио Прото, Гилам Жиле, Кара, Оливиер, Иван Обрадович, Леандер Дендонкер, Стивън Дефур, Денис Прает, Стефано Окака Чука, Юри Тиелеменс, Имох Езекил

Тотнъм: Юго Лорис, Киърън Трипиър, Тоби Айдервейрелд, Ян Вертонген, Бен Дейвис, Ерик Дайър, Муса Дембеле, Ерик Ламела, Кристиан Ериксен, Андрос Таунзенд, Клинтън Н'Жие