Тотнъм обърна с 3:1 Карабах от Азербайджан и започна победно мачовете си от група "J" на Лига Европа.

Попадението за гостите вкара Алмейда (7-ата минута от дузпа), но домакините стигнаха до пълен обрат след два гола на Сон Хьонг Мин (28-ата и 30-ата мин.) и на Ерик Ламела (86).

Така Тотнъм зае първото място в групата, след като в другия мач Андерлехт и Монако извъртяха реми 1:1.

Срещата в Лондон започна с натиск на Тотнъм, но гостите вкараха с първото си положение. В седмата минута се стигна до дузпа за Карабах и Алмейда без проблеми даде аванс на азерите.

Това обаче ядоса сериозно "шпорите" и те отговориха веднага. Първо в 28-ата минута новото попълнение на Тотнъм Сон Хюн-Мин изравни за 1:1, а само две минути по-късно отново опъна мрежата на гостите за пълен обрат - 2:1.

Както е известно, Сон дойде при лондончани това лято срещу 28 милиона паунда от Байер (Леверкузен).

През второто полувреме Тотнъм бе пълен господар на терена и не даваше почти никакви шансове на плахите си гости.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Ерик Ламела набута трети гол и така Тотнъм взе победата и поведе в групата.

В другата среща Монако и Андерлехт си поделиха по точките, след като Ечиеджиле Гийом Жиле вкара за белгийците в 11-ата минута, а в 85-ата Ласина Траоре донесе точката на гостите.

ТОТНЪМ - КАРАБАХ - 3:1

0:1 - Алмейда (7) дуз. 1:1 - Сон (28) 2:1 - Сон (30) 3:1 - Ламела (86)