Фиорентина постигна фантастичен домакински обрат срещу украинците от Днипро и тимът победи с 2:1 на своя "Артемио Франки" в последната си среща от груповата фаза на Лига Европа.

Така "Виолетовите" успяха да финишират на първата позиция в Група "Е", като тимът успя да събере общо 15 точки.

Украинците финишираха на втората позиция. Тe завършват групата с 3 точки по-малко от своя италиански противник.

И двата отбора успяха да се класират за директните елиминации на втория по сила европейски турнир.

Гостите от Днипро поведоха в резултата с попадение на Коноплянка в 13-ата минута. Той направи много хубаво двойно подаване с Ротан и с прекрасен удар от няколко метра матира противниковия вратар.

В 42-ата минута обаче домакините стигнаха до изравнително попадение, след като Куадрадо центрира за Хоакин, който с глава не сгреши.

В 77-ата минута пък самият Куадрадо донесе крайния успех на домакините след прекрасен удар от 25 метра.

В другата среща от групата Пандури и Пасош де Ферейра завършиха 0:0 и финишираха съответно 3-и и 4-и с по 2 точки.