Германският Байер Леверкузен не успя да запази перфектния си баланс в Шампионската лига по футбол, след като завърши наравно 1:1 срещу Брест в гостуване във Франция. Така двата отбора останаха равни с по седем точки и заемат временно трета и четвърта позиция.

Леверкузен, шампион на Германия, поведе в 24-та минута, когато Йонас Хофман намери Флориан Виртц с перфектен пас на границата на наказателното поле и националът вкара топката във вратата на домакините. Те обаче изравниха четвърт час по-късно, когато Пиер Ле-Мелу вкара красив гол от воле за 1:1.

Леверкузен поиска дузпа в 68-та минута за потенциална игра с ръка, но ситуацията бе прегледана с ВАР и "аспирините" получиха само ъглов удар. Брест пък имаше шанс да вземе трите точки в 75-ата минута, когато Матей Коварж направи красиво спасяване срещу Мади Камара.

В другия ранен мач от Шампионската лига, Аталанта и Селтик не успяха да си вкарат гол и завършиха наравно 0:0 в Бергамо.