Селтик се наложи с категоричното 5:1 у дома над Слован Братислава в Шампионска лига. Шампионът на Шотландия взе аванс в резултата още в 17-ата минута, когато Арне Енгелс центрира от ъглов удар и Лиъм Скейлс с глава се разписа във вратата на гостите.

В 47-ата минута Николас-Герит Кюн асистира за Кього Фурушахи, който отблизо направи 2:0 в полза на гранда от Глазгоу.

Осем минути след това Енгелс реализира от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Данило Игнатенко.

След един час игра словаците реализираха почетен гол чрез Кевин Вимер, а в 70-ата минута японецът Рео Хатате изведе своя сънародник Дайдзен Маеда, отбелязал четвъртия гол за "зелено-белите".

Крайното 5:1 беше оформено от резервата Адам Айда в 86-ата минута след подаване на Джеймс Форест.

Победата е едва четвърта за Селтик в последните 33 мача на отбора в турнира.