Малмьо шокира ПАОК насред Солун, побеждавайки с 4:3 след продължения в реванш от третия предварителен кръг в Шампионска лига и продължава в плейофа за място в групите на турнира на богатите.

Нанаси (10) даде аванс за шведите рано-рано в мача, но малко след това Тайсон (21) изравни.

Двата отбора си размениха цели три попадения и в края на първата част. Кулиеракис (43) и Живкович (45+4) се разписаха за гръцкия шампион, а Нанаси (45) отбеляза втория си гол в срещата.

ПАОК се виждаше като класирал се, но дъблоко в добавеното време на мача Нилс Зетерстрьом (99) вкара за Малмьо и прати мача в продължения.

Там в 99-ата минута Андерс Кристиансен вкара и четвърти гол за Малмьо, който се оказа решителен и прати шведите напред в турнира.

Българският национал Кирил Десподов започна срещата като резерва. Нападателят влезе на терена в 72-рата минута, заменяйки един от голмайсторите – Живкович.

Така в плейофите Малмьо ще играе срещу победителя от срещата Спарта (Прага) – ФКСБ.