Цървена звезда постигна втората си поредна победа над малтийския Валета -пак с 2:1. Така с общ резултат от двата мача 4:2 сърбите ще играят в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, където ще се изправят срещу Лудогорец.

Звездашите започнаха атака след атака още от първата минута, подкрепяни от близо 30 000 зрители на стадиона. Сензационно обаче Валета първи вкара гол. Той бе дело на Джонатан Каруана още в 11-та минута, когато засече с глава центриране от ъглов удар и смълча трибуните.

Домакините се хвърлиха да изравняват и в следващите минути Уго Виейра и Луис Ибанес пропуснаха изгодни положения. В 30-та минута Звезда все пак направи 1:1. Мичел Доналд стреля мощно от повече от 25 метра и не остави никакви шансове на стража на гостите.

По-добрата игра за сърбите продължи, но нов гол преди почивката не падна. През втората част Цървена звезда продължи да диктува играта, но Катай и Ибанес направиха нови пропуски. Катай дори удари греда в 60-та минута след прекрасно изпълнение от свободен удар.

Така се стигна до 76-та минута, когато Катай остана сам срещу вратаря на Валета и хладнокръвно с десния крак мушна топката покрай него за крайното 2:1.

Лудогорец ще бъде домакин в първия мач срещу Цървена звезда следващата седмица, а реваншът на “Мала Маракана” е седем дни по-късно.