Ювентус изненадващо не успя да победи Борусия Мьонхенгладбах – 0:0, в мач от група F на Шампионска лига.

Въпреки това "бианконерите" остават лидери със седем точки в актива си, докато "жребците" спечелиха първата си точка. През всички 90 минути германците се защитаваха перфектно и нито за момент е позволиха вратарят им Ян Зомер да бъде застрашен сериозно. От другата страна пък Джанлуиджи Буфон скучаеше и нямаше абсолютно никаква работа.

Така "бианконерите" не успяха да вкарат гол във втори пореден мач, след като в неделя завършиха при същия резултат гостуването си на Интер в Дерби д’Италия.

Срещата започна с домакински натиск, но първия удар отправиха "жребците" в 8-ата минута, когато Рафаел се опита да изненада Буфон от около 20 м, но прати топката над напречната греда. Малко по-късно и Юве създаде опасно положение, след като Пол Погба намери Алваро Мората отляво в наказателното поле и нападателят шутира, но и той над вратата.

В 22-ата минута Марио Манджукич получи пас в наказателното поле, опита се да пусне топката успоредно на голлинията, но в решаващия момент защитник на гостите се намеси и изчисти. Секунди по-късно Хуан Куадрадо напредна, стигна до пеналта, откъдето отправи удар, но покрай целта. После Юве продължи да има игрово превъзходство, но не можеше да създаде опасно положение пред Ян Зомер.

След почти половин час игра Куадрадо изпълни корнер по земя към Пол Погба, който беше оставен абсолютно непокрит пред наказателното поле. Френският национал стреля, но за щастие на Зомер, кълбото се отби в главата на защитник. После Погба отново се озова под светлината на прожекторите след опасен изстрел, преминал на сантиметри от лявата греда.

10 минути преди края на полувремето Мората беше намерен на добра позиция и можеше да изведе отляво Сандро очи в очи с вратаря. Нападателят обаче реши сам да завършва атака и сбърка, защото не у цели вратата.

В 41-ата минута дойде най-спортният момент в мача. Алваро Домингес беше последен в защита, направи фрапантна грешка, подарявайки топката на Мората, след което го фаулира. Главният съдия Крейг Томпсън от Шотландия обаче пожали защитника и му показа само жълт картон, а решението му беше прието с бурни протести от играчите на Юве. Нарушението пък беше изпълнено от Погба, но право в стената.

Втората част започна с далечен шут на Погба, който беше отразен от Зомер. Натискът на "старата госпожа" продължи и французинът с брилянтно прехвърлящо подаване изведе Манджукич сам срещу вратаря, но в последния момент Кристинсен успя да изчисти. В 57-ата минута отново Погба можеше да открие резултата след великолепно изпълнение на фаул, но Зомер се разтегна и със сетни сили изби мощният удар.

После мачът беше изключително скучен, гостите се защитаваха отлично и не допуснаха опасни положения пред вратата си и гол не падна.

Ювентус – Борусия (М) 0:0

Ювентус: Буфон, Бардзали, Бонучи, Киелини, Куадрадо (60-Перейра), Кедира, Маркизио, Погба, Сандро, Манджукич (70-Дзадза), Мората (80-Дибала) Треньор: Макс Алегри

Борусия: Зомер, Корб, Кристенсен, Домингес, Венд, Траоре (82-Хан), Дахуд, Джака, Джонсън, Щиндл, Рафаел (74-Азар) Треньор: Андре Шуберт

Торино, ст.: "Ювентус Стейдиъм" Съдия: Крейг Томпсън (Шотландия) Жълти картони: Киелини (Ювентус); Домингес, Венд, Джака (Борусия