С два гола на корееца Хеунг-Мин Сон Байер Леверкузен спечели с 2:1 като гост на Зенит в мач от група С на Шампионска лига.

С успеха си "аспирините" се утвърдиха на първото място в класирането с 9 точки от 4 мача и направиха решителна стъпка към осминафиналите на турнира. Зенит е трети с 4 точки.

След нулево първо полувреме германският отбор нанесе своя удар в рамките на 5 минути след две кинжални атаки.

В 68-а минута заучена комбинация завърши с пас към Сон, който с премерен удар не остави шансове на вратаря на Зенит.

Пет минути по-късно Сон бе изведен зад гърба на отбраната на Зенит и хладнокръвно пусна топката в мрежата - 2:0 за Леверкузен.

Късният натиск на руснаците даде резултат минута преди края, когато Рондон вкара утешително попадение.

Зенит разочарова своите привърженици за пореден път, като вече няма победа в групите на Шампионска лига у дома от над две години.