Един от фаворитите за титлата в Холандия Твенте Еншеде допусна меко казано шокираща домакинска загуба с 2:3 от средняка в Ередивизи Хераклес.

Българският национал Николай Михайлов бе на вратата на своя тим през целия мач и трябваше да извади три пъти топката от вратата си. Българският страж направи един от най-слабите си мачове през този сезон.

Той можеше да се намеси по-добре при първите два гола, а третият гол във вратата му бе изцяло вратарски, след като изпусна топката от ръцете си и позволи на противников играч да му я вкара.

Като цяло отборът от Еншеде като, че ли бе подценил своя противник и в крайна сметка си плати скъпо за това нещо.

Двубоят започна по-добре за гостите от Хераклес, които откриха резултата с гол в 33-ата минута, който бе дело на Евертон.

Все пак обаче Твенте наложи натиск над своя опонент и Де Йонг успя да изравни резултата в 73-ата минута.

В 81-ата минута обаче Дъглас вкара за гостите и по този начин среднякът отново се добра до преднина в срещата.

Евертон уби тотално интригата в сблъсъка с попадение в 90-ата минута и направи резултата 3:1 в полза на Хераклес. При тази ситуация Николай Михайлов носи основна вина за гола, след като изпусна топката, която бе в  ръцете му, и тя бе вкарана от бразилския нападател на противника във вратата на Твенте.

Твенте все пак стигна до нов гол в добавеното време, дело отново на Де Йонг, който оформи крайното 2:3.

В класирането Твенте е на трето място с 39 точки, на 3 зад лидерите ПСВ Айндховен и АЗ Алкмаар.

Twente - Heracles Almelo 2:3 by FootballKing1992