Сезонът на клубна ниво за доскорошния национал на България Доминик Янков приключи.

Неговият Монреал Импакт отпадна от плейофите в МЛС, след като загуби с 4:5 след дузпи от Атланта Юнайтед, а в редовното време двубоят завърши при равенство 2:2. Българският полузащитник остана неизползвана резерва.

Атланта поведе с 2:0 още до почивката, след като Брукс Ленън и Стиан Грегорсен се разписаха през първата част. Монреал се върна през второто полувреме с две попадения на бившия играч на Атланта Джоузеф Мартинес, второто от дузпа.

При дузпите пропуск направи единствено защитника на канадския тим Том Пиърс, чийто удар бе спасен от вратаря на Атланта Брад Гузан. Монреал отбеляза при четири от петте си изпълнения, а играчите на Атланта бяха безгрешни – 5 от 5.

Доминик Янков завърши първия си сезон в МЛС с 21 мача, от които в шест беше титуляр, като игра средно по 33 минути на двубой. Бившият футболист на Лудогорец се отчете с две попадения и една асистенция в хода на кампанията.