Днес от 19:30 ч. ПАОК, чиито цветове защитава Футболист №1 на България Кирил Десподов, гостува на Олимпиакос в дербито от 10-ия кръг на шампионата. Съперниците са втори и четвърти в подреждането, съответно с 21 и 17 т., като без значение от изхода на мача, не могат да променят позициите си. Лидер е Панатинайкос с 25 т. Третият АЕК има 21 т.

В миналия кръг ПАОК загуби с 0:2 като гост на АЕК, като любопитното е, че в рамките на 4 кръга програмата отреди на Двуглавия орел визити и на трите останали претенденти за титлата.

Олимпиакос пък имаше 6 победи и равен от първите 7 мача, но заради хвърлена бомбичка и ранен футболист на Панатинайкос дербито от 8-ия кръг бе прекратено при 1:1, на грандът от Пирея начислена служебна загуба и за капак на всичкото, отнета точка от актива.

Иначе и двата тима имат през седмицата важни мачове в Европа.

Олимпиакос в четвъртък гостува на Уест Хем в Лига Европа, а ПАОК, който се представя прекрасно в Лигата на Конференциите досега, приема Абърдийн.