Мегазвездата на българския футбол Димитър Бербатов се превърна в герой за ПАОК в срещата с Атромитос.

Бербо за пореден път демонстрира световната си класа и се отчете с първи гол за новия си клуб, а освен това пусна и асистенция за победното 2:1 при гостуването на Атромитос.

Митко се появи в игра в 58-ата минута и само след 14 минути показа майсторството си, като вкара гол, с който да изравни резултата. Девет минути по-рано Умбидес бе дал преднина на домакините.

Срещата вървеше към равенство, но отново Бербо отново блесна, за да донесе трите точки на ПАОК. Благоевградчанинът свали една висока топка към непокрития Роберт Мак и той нямаше как да сбърка в 90-та минута, за крайното 2:1.

С тази победа ПАОК се изкачи на третото място в класирането с 10 точки. Лидер в Гърция е шампионът Олимпиакос с пълен актив от 15 точки, следван от Панатинайкос с 12.

Следващият мач на тима от Солун е в четвъртък, когато приема Борусия (Дортмунд) в среща от груповата фаза на Лига Европа.

АТРОМИТОС - ПАОК 1:2

1:0 Умбидес (63) 1:1 Бербатов (72) 1:2 Мак (90)