Българският национал Георги Миланов беше титуляр за ЦСКА Москва при домакинската победа с 2:1 над новака в руската Суперлига Арсенал Тула в 7-ия кръг.

Роденият в гара Левски полузащитник беше сменен в 92-ата минута от Дмитирй Ефремов, информира БТА.

В 20-ата минута Бебрас Натхо откри резултата за ЦСКА от дузпа, която беше отсъдена заради фаул срещу Алан Дзагоев. В 50-ата минута обаче гостите от Тула изравниха чрез Александър Зотев.

Той вкара потресаващ гол от 30 метра, като прати топката в скобата на вратата, пазена от Игор Акинфеев.

Победата за домакините дойде в 78-ата минута, благодарение на финландския национал Роман Еременко-джуниър, който завърши пас на Натхо.

За гостите от Тула, които имат едва един чужденец в състава си, на вратата беше ветеранът Александър Филимонов.

Миланов пък създаде първото положение в мача, а в 4-ата минута прати топката по десния диагонал съвсем близо до вратата. В 28-ата минута той проби по левия фланг и сервира топката на Дзагоев, който обаче стреля в страни.

Последното му класно изпълнение беше три минути преди края, когато ударът му се отби в горната греда.

След победата ЦСКА събра 15 точки и се изравни с 2-ия в класирането Динамо. Гостите от Тула са на последната 16-а позиция само с 1 точка.