Рома записа първа загуба за подготовката в третата си контрола това лято. Вълците отстъпиха с 0:1 на Тулуза в контрола. Първите два мача на хората на Де Роси завършиха с победа 6:1 над Латина и 1:1 срещу Кошице. Мачът първоначално беше насрочен да се играе в Анкора, но се проведе при закрити врати в базата на Вълците „Тригория“.

Де Роси продължи тактическите си репетиции, изучавайки по-специално новото попълнение Ле Фее. През второто полувреме се завърнаха Смолинг и Ейбрахам, които пропуснаха първите две приятелски срещи поради мускулни проблеми. В състава на Рома не бяха националите Пелегрини, Манчини, Кристанте, Ел Шаарауи и Челик, които се завърнаха в Тригория през последните дни след почивката си след Европейското първенство. Пауло Дибала обаче присъства, след като се завърна след сватбата си в Аржентина и дори бе с капитанската лента.

Единственият гол вкара Гбохо в 38-ата минута. Дарбо пропусна добър шанс за Рома, а Смолинг удари гредата в последната минута.