Байер Леверкузен и Рома си спретнаха уникално голово шоу на "БайАрена" и след 4:4 си поделиха по точка в среща от група "Е" на Шампионската лига.

Домакините дръпнаха в резултата с 2:0 след попадения на Хавиер Ернандес (4 - дузпа и 19-ата мин.), но гостите се вдигнаха и след два гола на Даниеле Де Роси (29 и 39) и един на Миралем Пянич (54) направиха уникален обрат.

Рома поведе и с 4:2 след гол на Яго Фалке Силва (73), но Кевин Кампл (84) намали до 3:4, а само две минути по-късно Адмери Мехмеди вкара за 4:4 и така вдата отбора си поделиха по точка в този луд, луд мач.

Така "вълците" продължават да нямат победа в Шампионската лига в последните си 12 мача. Рома е на последно място в групата с 2 точки. Лидер е Барса със седем точки, Байер е с пет, а БАТЕ е с четири.

Срещата на "БайАрена" започна с луд футбол и положения и пред двете врати. Още в първата минута Хавиер Ернандес можеше да вкара за Леверкузен, но топката излезе в аут.

Последва и пропуск за Рома, като Миралем Пянич не успя да опъне мрежата на германците. Така се стигна до 4-ата минута, когато домакините вкараха след дузпа на Хавиер Ернандес.

Римляните можеха да изравнят, но Миралем Пянич стреля в аут. Този пропуск бе наказан от Байер и в 19-ата минута домакините поведоха с 2:0 след попадение на Ернандес.

Този гол сериозно ядоса гостите и те се хвърлиха в луди атаки. В 22-ата минута Раджа Наинголан изпусна, но седем минути по-късно Даниеле Де Роси намали за 1:2.

До края на полувремето италианците смачкаха домакините и заслужено изравниха. В 38-ата минута отново Даниеле Де Роси бе точен и направи 2:2. Страхотно първо полувреме, което завърши с пропуск на Раджа Наинголан.

Второто полувреме започна с атаки за Рома и нов гол за "вълците", които сътвориха уникален обрат. В 50-ата минута Миралем Пянич изпусна, но само четири минути по-късно се реваншира и опъна мрежата на Байер за 2:3.

Уникален футбол и страхотен обрат за Рома. След час игра италианците бяха близо до нов гол, но Раджа Наинголан стреля в аут.

Постепенно домакините живнаха и стигнаха до положение пред вратата на италианците, но Джулиан Бранд не успя да изравни.

В 71-ата минута Алесандро Флорензи можеше да реши всичко, но топката мина до гредата. Две минути по-късно Жервиньо асистира на Яго Фалке Силва и той направи 2:4.

Това обаче не бе всичко и в 84-ата минута Байер намали до 3:4 след попадение на Кевин Кампл, а само две минути по-късно германците стигнаха до равенството.

Вендел намери Адмери Мехмеди и той направи 4:4. До края на мача не се случи нищо интересно и двата отбора си поделиха по точка в този луд мач.

Байер - Рома 4:4

1:0 Ернандес (4 - дузпа) 2:0 Ернандес (19) 2:1 Де Роси (29) 2:2 Де Роси (39) 2:3 Пянич (54) 2:4 Яго Фалке Силва (73) 3:4 Кевин Кампл (84) 4:4 Адмери Мехмеди (86)

Байер: Бернд Лено, Джулио Донати, Джонатан Тах, Кириакос Пападополус, Вендел, Омер Топрак, Кристоф Крамер, Карим Белараби, Хакан Чалханоглу, Кевин Кампл, Хавиер Ернандес

Рома: Войчех Счесни, Василис Торосидис, Антонио Рудигер, Константинос Манолас, Лукас Дин, Алесандро Флорензи, Раджа Наинголан, Даниеле Де Роси, Миралем Пянич, Мохамед Сала, Жервиньо