Манчестър Сити - Байерн Мюнхен, първи четвъртфинален сблъсък на Шампионската лига. Стадион "Етихад", 22.00 часа българско време.

Пеп Гуардиола се изправя срещу втория клуб, който водеше в професионалния футбол, а общото с престоя му при "гражданите" е, че той не успя да вдигне "Ушатата" и с баварците, които са 6-кратни европейски първенци.

С тази разлика, че в Мюнхен каталунецът беше постоянен и достигна три поредни полуфинала, докато със Сити е на приливи и отливи. За предходните два сезона Гуардиола има полуфинал и загубен финал (топ постижението на Сити в турнира), но преди това отпадаше три поредни пъти на четвъртфинал и веднъж още на осминафиналите.

Байерн и Сити имат 6 официални сблъсъка и всеки един от тях беше в груповата фаза на надпреварата от 2011 до 2014 година. Имаме пълно равенство - по три победи, като мюнхенци имат лек превес в головата разлика - 10:9. Четири пъти печелят домакините, два пъти - гостите (сезон 2013/14).

Можете да гледате мача на живо в интернет ТУК!