Английският шампион Манчестър Сити победи мексиканския Америка с 2:1 в приятелски мач, игран в Хюстън. Двата гола за "гражданите" вкара звездата им Кевин де Бройне, но в мача не направи неофициален дебют да тима новият им нападател Ерлинг Холанд.

Белгиецът откри резултата след половин час игра с удар от границата на наказателното поле, който не можа да бъде спрян от вратаря Гийермо Очоа.

Хенри Мартин изравни за мексиканците в 43-ата минута, преди Де Бройне да вкара победното попадение в добавеното време на първата част.

Холанд бе оставен на пейката от мениджъра на тима Пеп Гуардиола за първия от двата мача в американското турне на отбора. Нападателят, който днес става на 22 години, сигурно ще започне като титуляр срещу Байерн Мюнхен в Грийн Бей в събота, предава БТА.

Друго ново попълнение на Сити - аржентинецът Хулиан Алварес, взе участие в мача.

През първото полувреме Джак Грийлиш от Манчестър Сити поиска дузпа и влезе в спор с вратаря Очоа. Мексиканският вратар бе сменен по-късно, а английският национал бе освиркван при всяко негово докосване на топката.

Снимка: БГНЕС