Манчестър Сити постигна поредната с победа във Висшата лига, след като надви с 1:0 при визитата си новака Нюкасъл.

Единственото попадение бе дело на Стърлинг, който се разписа в 31-ата минута.

След успеха си тимът на Пеп Гуардиола има 58 точки в класирането и е на цели 15 пред втория Манчестър Юнайтед.

"Свраките" от своя страна са на 15-ата позиция със скромните 18 пункта.

Гостите получиха тежък удар в 11-ата минута, след като техният капитан Компани се контузи и бе принудително заменен от Жесус.

Две минути след това настана меле в наказателното поле на домакините, но играчите на Сити така и не успяха да стигнат до ранен гол.

В 17-ата минута Елиът демонстира страхотна реакция, след като спаси опасен удар на Агуеро.

Десетина минути след това Агуеро отново се озова на добра позиция, но този път ударът му бе неточен.

Все пак в 31-ата минута Сити стигна до попадение.

Стърлинг успя с крак да довкара едно меко центриране на Де Бройне и даде аванс на своите.

Малко след това пък Нюкасъл бе на косъм да изравни, но Отаменди изчисти една топка точно от голлинията и предотврати попадение.

Броени минути след почивката Стърлинг направи страхотен пробив и видя Агуеро, който не успя да отправи точен удар.

В 66-ата минута Кун все пак се разписа, след като довкара една топка, но за негово съжаление попадението бе отменено заради засада.

В минутите до края на мача не се стигна до повече попадения и така на практика Сити постигна поредния си успех в елита.

НЮКАСЪЛ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:1
0:1 Стърлинг 31

Нюкасъл: Елиът, Яскелс, Мбемба, Дъмет, Манкуийо, Йедлин, Шелви, Диаме, Мърфи, Аарънс (71 - Атсу), Хоселу (62 - Гейл)

Манчестър Сити: Едерсон, Компани (11 - Жесус), Отаменди, Уолкър, Данило, Фернандиньо, Гюндоган, Де Бройне, Стърлинг, Бернардо, Агуеро (71 - Мангала)