Манчестър Сити постигна класическа победа с 3:0 над Тотнъм на "Нисан Стейдиъм" в Нешвил.

Това стана в приятелска среща, която е част от американското турне и на двата тима.

Отборът на Пеп Гуардиола можеше да стигне до много по-убедителна победа, след като тимът създаде изключително много положения за гол, но в крайна сметка нямаше късмета да ги реализира.

"Гражданите" стигнаха до попадение още  10-ата минута, след като Де Бройне центрира добре една топка, която леко се отклони в Ериксен и в крайна сметка стигна до Стоунс, който безпощадно с глава я вкара в мрежата.

В 72-ата минута Стърлинг бе изведен на чудесна позиция и без проблеми удвои аванса на своите и на практика уби каквато и да било интрига в срещата.

Крайният резултат бе оформен от Диас, който от близка дистанция със силен удар препарира Ворм в последната минута.