Клаудио Раниери няма да стои дълго време без работа, след като беше уволнен от Лестър, прогнозира колегата му от Манчестър Сити Хосеп Гуардиола. Лестър се раздели с опитния италиански cпециалист по-малко от 300 дни, след като спечели титлата във Висшата лига по възможно най-сензационния начин. Уволнението на италианеца е изненадало Гуардиола.
"Да, разбира се, че се изненадах", заяви испанецът преди мача с втородивизионния Хъдърсфийлд Таун - преиграване на срещата от 5-ия кръг от турнира за Купата на Англия.
"Но смятам, че Клаудио трябва да бъде горд със свършената работа. И аз съм сигурен, че той ще си намери бързо-бързо нов треньорски ангажимент."
Но веднага след уволнението на Раниери Лестър се вдигна и разгроми Ливърпул с 3:1, като най-после прекъсна черната си серия.
"Видях един мач на Лестър, който затвърди мнението ми, че това е един шампионски отбор. Те играха просто невероятно. Но все пак Лестър има тежест, която трябва да си носи. В следващите 50 години хората ще говорят за титлата на Лестър, заяви още Гуардиола.
"Тренирахме в последните два дни за мача с Хъдърсфилд, които са един много добър отбор. Те са в челото на Чемпиъншип и вероятно са по-добри от някои отбори от Висшата лига, добави бившият наставник на Барселона и Байерн (Мюнхен).







Три зодии ще се къпят в пари в седмицата от 15 до 21 декември
Чести грешки, които допускаме при носенето на парфюм
Десетте най-малко посещавани държави в света
Археолози откриха огромна подводна структура край Франция
Експерти изследват слънчевото магнитно поле с помощта на AI
Доц. Николай Димитров: Българинът е песимист по природа
9 храни против деменция
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Роберта Хаджийска на полуфинал в Киенбаум
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Пантоя се върна във фитнеса дни след контузията, реваншът с Уанг под въпрос (Видео)
Рая Доброслав е №1 на БК Спарта за 2025 година
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментар08:05 | 3 мар 2017 г.
Напиши коментар