Халфът на Сити Кевин Де Бройне остана изключително доволен от победата над Юнайтед в манчестърското дерби, което се игра на стадион "Олд Трафорд".

"Гражданите" се наложиха с 2:1, а белгийският национал откри резултата с гол в 15-ата минута. "Започнахме срещата много добри бързо успяхме да отбележим два гола. После Юнайтед започна да владее топката повече и всичко се промени. И двата отбора демонстрираха много високо ниво, но след почивката ни беше трудно. Съперникът заложи на дълги пасове и ни отне 15 минути докато се ориентираме. В крайна сметка спечелихме и това е важното. Тази победа е повече от три точки за нашите фенове", каза Де Бройне.

С успеха Сити имат пълен актив от 12 точки и е на 1-во място във Висшата лига, докато "червените дяволи" остават с 9 т.