Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола сподели очакванията си преди първото дерби в кариерата му срещу Юнайтед.

Изненадващо той похвали голмайстора на "червените дяволи" Златан Ибрахимович, с когото са в обтегнати отношения още от времето им в Барселона.

"Нека мачът мине и тогава ще съм в състояние да го сравнявам с дербитата в Испания и Германия. Но вниманието на медиите е почти същото като преди Барселона – Реал Мадрид. Много хора дават своите оценки, хиляди часове са прекарани в анализи. Страхотно е да видя толкова голямо внимание. Доволен съм, че ще стана част от това огромно събитие", каза Гуардиола.

"Знаем как ще играем утре и разбираме силата на нашия противник. Гледах четирите официални мача на Юнайтед от началото на сезона и отборът всеки път изглеждаше все по-добре. Атаката им изобилства от талант. Марсиал е много бърз, Мата играе между зоните, много е опасен, а Руни е опитен играч. Имат и Ибрахимович, чиято класа не подлежи на съмнение. Имам голямо уважение към него и към това, което е дал на футбола".

"Той е един от най-добрите играчи, от тези, които оказват влияние на отбора на момента на пристигането си. Някои се нуждаят от време за адаптиране, но състезателите от най-висока класа се адаптират на мига. Златан е точно такъв, а Юнайтед е топ клуб, няма съмнение", каза още Гуардиола.

Той не подмина темата и с наказаната си звезда Серхио Агуеро. "Той е много важен играч за нас, но знаем от доста време, че няма да мога да разчитам на него. Със сигурност ще има друг на негово място и ще сме с 11 футболисти на терена, бъдете сигурни", добави испанският тактик.

Юнайтед и Сити се изправят един срещу друг утре от 14.30 часа наше време на "Олд Трафорд".