Манчестър Сити победи Уест Бромич с 2:1 на своя стадион в среща от 33-тия кръг на английската Висша лига. Стефан Сесеньон даде преднина на гостите още в 5-тата минута, но с голове на Серхио Агуеро(19') от дузпа и Самир Насри(66') "гражданите" стигнаха до пълен обрат.

Двубоят започна шеметно и още в 5-тата минута Стефан Сесеньон даде аванс на "дроздовете" с премерен изстрел от около 12 метра. Само 15 минути по-късно Сити успя да изравни резултата от дузпа. Нарушението бе срещу Александър Коларов, а зад топката застана Серхио Агуеро и с прецизен изстрел в долния десен ъгъл на вратата изравни резултата.

След един час игра Мануел Пелегрини направи двойна смяна и пусна в игра Яя Туре и Кевин де Бройне. Резултатът не закъсня и в 66-тата минута Сити стигна до пълен обрат, а точен за "гражданите" бе Самир Насри.

Така Сити събра актив от 57 точки и заема четвъртото място във временното класиране, а Уест Бромич се свлече с две места надолу и заема 13-тото място със своите 40 пункта.

Двубоят започна с домакински натиск на Сити, но "гражданите" бяха шокирани в 5-тата минута, когато Стефан Сесеньон простреля Джо Харт с хубав изстрел отдясно и откри резултата на стадион "Етихад" - 0:1!

В следващите минути домакините вдигнаха оборотите и така се стигна до 18-тата минута, когато Манчестър Сити си спечели правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Александър Коларов бе съборен в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Серхио Агуеро и с премерен шут в долния десен ъгъл на вратата изравни резултата.

Коларов бе замесен и в следващата ситуация пред вратата на "дроздовете". Той отправи страхотен шут към вратата на Бромич, но Бен Фостър изби в корнер.

Мачът бе изключително отворен и половин час след началото му включилият се като резерва Гарднър можеше да изненада домакините за втори път, но Джо Харт се справи със ситуацията и улови топката.

Натискът на "гражданите" се засили, но до края на първото полувреме гол не падна и двата се прибраха в съблекалните при равен резултат.

В началото на второто полувреме Сити продължи да натиска, но удари на Агуеро и Фабиан Делф не намериха очертанията на вратата.

Така се стигна до 66-тата минута, когато домакините стигнаха до пълен обрат в срещата. Кевин де Бройне проби отдясно и центрира в наказателното поле. Серхио Агуеро стреля към вратата и Бен Фостър спаси, но топката се озова в краката на Самир Насри и той отблизо не сгреши - 2:1!

Само шест минути по-късно Сеидо Береино изпусна да възстанови равенството. Нападателят на "дроздовете" се озова сам срещу вратаря на домакините и стреля, но изстрелът му бе спасен от Джо Харт.

Четвърт час преди края на мача Агуеро стреля към вратата на гостите, но Бен Фостър за пореден път разочарова нападателя на "гражданите" и спаси удара му.

До края на срещата гол не падна и Манчестър Сити успя да спечели така важните три точки.

Манчестър Сити - Уест Бромич 2:1

0:1 Сесеньон - 5' 1:1 Агуеро - 19' дузпа 2:1 Насри - 66'

Манчестър Сити: Харт, Сабалета, Коларов, Мангала, Отаменди, Фернандо, Насри, Навас, Делф (Яя Туре - 60'), Бони (Де Бройне - 60'), Агуеро (Клиши - 90')

Уест Бромич: Фостър, Честър, Евънс, Маколи, Доусън, Маклейн, Флетчър, Сесеньон (Леко - 80'), Сандро, Беарино, Рондон (Гарднър - 21')

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/sU8iEGz41vk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>