Черно море осъществи шеметен обрат с 2:1 при гостуването си на Локомотив Пловдив в среща от 5-ия кръг на Първа лига. Двата тима изнесоха качествен двубой на стадиона в парк „Лаута“ под тепетата, като момчетата на Илиан Илиев заслужиха да спечелят трите точки.

Трите попадения в двубоя паднаха след почивката. Жулиен Лами откри резултата в 62-ата минута, а Исмаил Иса и Влатко Дробаров в рамките на 7 минути между 75-ата и 82-ата минута изковаха успеха за варненци.

Така хората на Любослав Пенев допуснаха втората си домакинска загуба от началото на кампанията, а „моряците“ спечелиха първите си 3 точки навън. Успехът е и първи за Черно море на „Лаута“ от 2018 година, когато отборът от морската ни столица удари съперника си с 2:0.

Победата изкачи Черно море на 4-ото място в класирането с актив от 10 точки. Локомотив Пловдив пък се срина до 9-ата позиция със 7 пункта.