Аталанта победи Рома с 3:1 у дома в последен мач от 31-ия кръг на Серия А. В Бергамо домакините поведоха в резултата малко преди почивката с гол на Марио Пашалич, а в 74-та минута Рафаел Толой удвои преднината на тима. "Вълците" се върнаха в мача в 83-та минута с попадение на Лоренцо Пелегрини, но веднага след това Тун Коопмайнерс сложи точка на спора и оформи крайното 3:1 в полза на Аталанта.

По този начин още повече се завърза битката за топ 4 в класирането. Рома се смъкна до пета позиция с 56 точки, какъвто е и активът на четвъртия Милан. Интер е само на две точки зад своите опоненти, докато седмият Аталанта е с 52 точки. Ювентус също не е сигурен за място в първите четири, като заема трета позиция с 59 точки, а вторият Лацио има две повече. Това означава, че отборите между второ и седмо място са събрани в рамките на девет точки, а до края на сезона остават седем кръга.

Убедителен лидер е Наполи със 78 точки, като неаполитанци са съвсем близо до първа титла от над 30 години насам.