Тотнъм разнебити със 7:0 Транмиър на стадион "Прентън Парк" и се класира за 4 кръг на ФА Къп.

Лондончани бяха тотални господари, не срещнаха никаква съпротива от домакините, забиха седем гола и заслужено са в следващата фаза на турнира.

Попаденията в мача забиха Серж Орие (40, 55), Фернандо Йоренте (48, 71, 72), Хуенг-Мин Сон (57) и Хари Кейн (82).

Мениджърът на Тотнъм Маурисио Почетино бе дал почивка на повечето си водещи футболисти, но това не наруши играта на отбора му и "шпорите" записаха забележителна победа.

Транмиър от своя страна не показа нищо запомнящо се и логично загуби. Трябва все пак да се отбележи, че домакините играят в четвъртото ниво на английския футбол, докато лондончани са в топ 3 на Висшата лига.

Така Тотнъм стана първият тим осигурил си място в четвъртия кръг на ФА Къп.