Тотнъм постигна впечатляваща победа при гостуването си на Евертън с 6:2 и се приближи само на 2 точки от шампина Манчестър Сити, който е втори.

Шпорите подобриха актива си до 42 точки, като имат 5 повече от Челси и Арсенал. Унижението за Карамелите бе огромно, като те са 11-и с 24 точки.

А всичко започна толкова добре за домакините, които откриха в 21-ата минута чрез Тио Уолкот, който засече подаване на Калвърт-Люин.

Това обаче само ядоса Шпорите, които нанизаха 3 гола до почивката. Хюн Мин Сон изравни след грешка на Джордън Пикфорд, който излезе неразумно и не се разбра с Курт Зума, а Деле Али вкара след добавка, за да направи обрата пълен. Хари Кейн също се разписа, след като удар на Киърън Трипиър срещна гредата.

Кристиан Ериксен отбеляза след страхотно воле малко след паузата, преди Гилфи Сигурдсон да отбележи с диагонален удар. Сон обаче вкара за 5:2, макар и да бе в тънка засада, а след това асистира на Кейн, който оформи крайния резултат.

Така Тотнъм постигна 9-а победа в своите 11 гостувания до момента, докато Евертън за трети път пусна 6 гола у дома във Висшата лига, като предишните два случая отново бяха срещу лондонски отбори – Арсенал и Челси.