Нюпорт Каунти стигна до равенство 1:1 срещу Тотнъм в среща от четвъртия кръг на турнира за купата на Футболната асоциация на Англия (ФА). "Шпорите" изравниха в края и се измъкнаха от това да се превърнат в шестата жертва на четвъртодивизионния клуб, който тръгна с победа с преиграване и продължения срещу Алфъртън Таун, но след това отстрани Плимут, Уолсол, Кембридж и Лийдс Юнайтед.

Нюпорт, който няма загуба във всички турнири от Боксинг дей насам, владееше топката в по-малко от 30 процента от времето през по-голямата част от мача, но все пак стигна до така желания от публиката гол. Той падна в 38-та минута, когато Падрейг Амънд получи топката след центриране на далечна греда и се разписа с глава за 1:0.

Тотнъм, който е пети в генералното класиране на Висшата лига, беше отправил само един точен удар до самия край на мача, когато обаче Хари Кейн се намеси и спаси отбора си. Той беше точен в 82-та минута и изпрати двубоя към преиграване в Лондон.