Тотнъм съсипа Уотфорд с 4:0 в мач от 31-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Уайт Харт Лейн".

Домакините решиха спора в своя полза в рамките на десетина минути в заключителната третина на първото полувреме, когато се разписаха Деле Али, Ерик Дайър и Хюн-Мин Сон.

Южнокореецът Сон окончателно ликвидира интригата десетина минути след почивката, когато реализира второто си попадение в двубоя. В края на мача Сон и завърналият се след лечение на травма Хари Кейн нацелиха по една греда.

Така заемащите второ място в таблицата "шпори" събраха 68 точки и се доближиха само на четири пункта от лидера Челси, който има и мач по-малко. Уотфорд е десети с 37 пункта.

Домакините наложиха натиск и в седмата минута №7 в техния състав Хюн-Мин Сон беше близо до откриването на резултата. Той центрира отляво, получи се щастлив рикошет и топката се отби в страничната греда, излизайки в корнер.

Малко след това Винсънт Янсен получи подаване от Кристиан Ериксен, измъкна се от опеката на защитник и би от десетина метра, но Аурелио Гомеш спаси.

В 19-ата минута отново холандският нападател имаше чудесна възможност след центриране отдясно, но топката се удари в гърдите му и нацели напречната греда. Секунди след това нападателят остана на половин метър от кълбото и не успя да направи добавка отблизо.

Вече беше изминал половин час игра, когато "шпорите" откриха резултата напълно заслужено. Деле Али получи от Сон извън наказателното поле и отправи изкусен диагонален изстрел, намирайки горния десен ъгъл.

В 39-ата минута Тотнъм удвои своята преднина. Ерик Дайър дебнеше около границата на пеналта и след лек рикошет топката се озова в краката му. Английският национал нанесе топовен удар и закова кълбото в долния десен ъгъл.

Малко преди почивката домакините вкараха нов прекрасен гол. Този път Хюн-Мин Сон стреля мощно с левачката около дъгата и закова топката в долния ляв ъгъл, за да ликвидира интригата.

Десетина минути след почивката южнокореецът Сон вкара втория си красив гол в срещата. Той засече от въздуха центрирането на Трипиер и не остави шансове на Гомеш.

Влезлият като резерва Хари Кейн получи добро подаване от Трипиер двайсетина минути преди края на мача, но нямаше добър ъгъл и стреля слабо към вратата, преди топката да бъде спряна от защитник. На отсрещната врата пък влезлият като смяна за гостите Дийни би неточно.

В заключителната част на двубоя Сон получи две златни възможности. При първата Кейн му подаде, но азиатецът не успя да вкара сам срещу Гомеш, шутирайки в аут. При втория случай той импровизира и стреля хубаво от движение, но право в напречната греда!

В 93-ата минута Хари Кейн можеше да се разпише от пряк свободен удар, но неговият далечен изстрел срещна гредата.

Тотнъм - Уотфорд 4:0

1:0 Деле Али - 33'
2:0 Ерик Дайър - 39'
3:0 Хюн-Мин Сон - 44'
4:0 Хюн-Мин Сон - 55'

Тотнъм: Лорис, Алдервейрелд, Вертонген, Трипиер, Дейвис, Дайър, Дембеле (Сисоко - 75'), Ериксен, Деле Али, Сон (Онома - 89'), Янсен (Кейн - 61')

Уотфорд: Гомеш, Мариапа, Катхарт, Янмаат, Холебас, Амрабат (Дийни - 70'), Клевърли, Дакур (Москера - 59'), Нианг, Окака (Кабаселе - 84'), Съксес