Борусия Дортмунд напълно очаквано елиминира Тотнъм, постигайки победа с 2:1 в 1/8-финален мач-реванш на Лига Европа, игран на стадион "Уайт Харт Лейн". Така рурци достигат до четвъртфиналите с общ резултат 5:1.

Двата тима изиграха динамично първо полувреме, в средата на което момчетата на Томас Тухел практически ликвидираха интригата с невероятно попадение от дистанция на Пиер-Емерик Обамеянг.

До почивката Обамеянг и Мхитарян пропуснаха невероятни положения, излизайки лице в лице с Лорис. В същото време "шпорите" бяха безидейни по отношение на завършващия удар.

Двайсетина минути преди края на редовното време Обамеянг вкара втория си гол, а малко след това Сон вкара почетен гол за англичаните след невероятен подарък на Суботич.

Домакините стартираха много агресивно и упражниха свирепа преса, но Борусия успяваше да се справи с натиска на своя опонент. Пиер-Емерик Обамеянг опита диагонален пас по земя за Марко Ройс, но Уго Лорис внимаваше и улови.

Преди да измине четвърт час игра германският отбор сътвори великолепна атака и за малко да открие резултата. Шмелцер намери Хенрих Мхитарян в наказателното поле и арменецът върна с пета за Марко Ройс, но неговият изстрел намери мрежата от външната й страна.

В средата на първото полувреме Тотнъм отправи първия си удар в мача след изпълнение на корнер. Ерик Дайър стреля с глава, но покрай десния страничен стълб.

Веднага след това дойде и студеният душ за английските фенове. Пиер-Емерик Обамеянг получи пред дъгата и отправи снаряд от около 25 метра, заковавайки кълбото в горния десен ъгъл!

Последва бърза контраатака за Борусия и Обамеянг се озова очи в очи с Лорис, но реши да финтира бранител и топката беше изчистена.

Тотнъм стигна до две добри положения, но Ерик ламела стреля високо, а след това Хюн Мин Сон шутира покрай гредата. В добавеното време на първата част Мхитарян излезе срещу Лорис, но се забави и Алдервейрелд го блокира.

След почивката Борусия продължаваше да задържа много добре и стигна до ново положение, но Обамеянг се изложи с много нескопосано изпълнение с левачката.

В средата на второто полувреме Чадли се озова в наказателното поле на гостите при центриране към него, но нападателят на успя да нанесе решителен удар.

Двайсетина минути преди края на редовното време Дортмунд мушна и втори гол във вратата на любезния си домакин. Мхитарян напредна и подаде вдясно за Обамеянг, който стреля в ръцете на Лорис, но топката влетя в мрежата.

Три минути след това обаче Невен Суботич показа защо загуби титулярното си място през последните сезони. Сърбинът се опита да върне за вратаря си, но подари топката на Хюн Мин Сон и южнокореецът вкара почетен гол за лондончани.

В оставащото време до края Гонсало Кастро отправи плътен изстрел извън наказателното поле, но не уцели вратата. При една от редките акции на домакините влезлият като резерва Каръл прати топката в трибуните.

Малко преди изтичането на редовото време Обамеянг намери Шинджи Кагава в наказателното поле и японецът шутира от движение, но над напречната греда.

Тотнъм - Борусия Дортмунд 1:2

0:1 Пиер-Емерик Обамеянг - 24' 0:2 Пиер-Емерик Обамеянг - 70' 1:2 Хюн Мин Сон - 73'

Тотнъм: Лорис, Алдервейрелд, Вимер, Трипиър, Дейвис (Роуз - 13'), Дайър, Мейсън, Али (Каръл - 69'), Ламела (Онома - 75'), Сон, Чадли

Дортмунд: Вайденфелер, Суботич, Сократис (Дурм - 54'), Пишчек, Шмелцер, Гинтер, Вайгъл, Кастро, Мхитарян (Кагава -71'), Ройс (Пулишич - 60'), Обамеянг