Тотнъм и Лестър си врътнаха зрелищно 2:2 за ФА Къп на "Уайт Харт Лейн" и така ще има още един мач между двата отбора

"Шпорите" дръпнаха рано в резултата чрез Кристиан Ериксен (9), но гостите бързо изравниха с попадение на Марчин Василевски (19), а в началото на второто полувреме стигнаха и до пълен обрат чрез гол на Шинджи Оказаки (48).

"Лисиците" се виждаха победители, но в 88-ата минута лондончани спечелиха дузпа, която Хари Кейн реализира и спаси отбора си от отпадане.

Срещата на "Уайт Харт Лейн" започна лудо, като още в началото двата отбора си разменира по едно чисто положение. Така се стигна до 9-ата минута, когато Кристиан Ериксен опъна мрежата на "лисиците" и Тотнъм дръпна в резултата.

"Шпорите" дори бяха близо до второ попадение, но този път Кристиан Ериксен пропусна. Гостите бързо се вдигнаха и в 19-ата минута Демарай Грей асистира на Марчин Василевски, който успя да изравни - 1:1.

Последва нов пропуск на Ериксен, който не успя да преодолее Каспър Шмайхел. Играта продължи да е динамична, като положенията се редуваха едно след друго.

В 30-ата минута Насер Чадли се освободи през центъра и стреля остро, но отново Шмайхел показа класа и отрази.

Малко по-късно с пропуск се отчете и Киърън Трипиър от състава на Тотнъм. До края на полувремето "шпорите" натиснаха, но така и не успяха да вкарат, като единствено Джошуа Онома бе близо до попадението.

Втората част започна вихрено за "лисиците". В 47-ата минута Йохан Беналуане пропусна да опъне мрежата на домакините, но секунди по-късно това стори Шинджи Оказаки.

Тотнъм се опита да изравни веднага, но Насер Чадли нямаше шанс пред Шмайхел. След час игра с пропуск се отчете и Джошуа Онома.

Седем минути по-късно Кристиан Ериксен навърза защитата на гостите, но се замота в наказателното поле и бе блокиран. Лондончани натискаха, но така и не стигаха до изравнително попадение.

В 80-ата минута дори Лестър можеше да набута и трети гол, но Шинджи Оказаки пропусна. До края домакините натиснаха и заслужено стигнаха до гол. В 88-ата минута Тотнъм се добра до дузпа, която Хари Кейн реализира и така се стигна до преиграване.

Тотнъм - Лестър 2:2

1:0 Кристиан Ериксен (9)

1:1 Марчин Василевски (19)

1:2  Шинджи Оказаки (48)

2:2 Хари Кейн (88 - дузпа)

Тотнъм: Мишел Ворм, Киърън Трипиър, Кевин Вимер, Тоби Айдервейрелд, Дани Роуз, Ерик Дайър, Том Керъл, Джошуа Онома, Кристиан Ериксен, Насер Чадли, Хеунг Мин Сон

Лестър: Каспър Шмайхел, Ричи Де Лает, Йохан Беналуане, Марчин Василевски, Бенджамин Чилуел, Н'Голо Канте, Гьокхан Инлер, Нейтън Дайър, Анди Кинг, Демарай Грей, Хосе Леонардо Улоа