Нюкасъл изпързаля Тотнъм, печелейки с 2:1 като гост в среща от деветия кръг на английската Висша лига, състояла се на стадион "Уейт Харт Лейн".

Лондончани бяха по-добрият отбор през първото полувреме, но се оттеглиха на почивка само с гол аванс, реализиран от Емануел Адебайор.

Секунди след подновяването на играта Нюкасъл вцепени домакините с попадение на влезлия като резерва Сами Амеоби. Малко преди да изтече един час игра "свраките" стигнаха до пълен обрат след точния удар с глава на Перес.

Тотнъм беше по-активен до края на мача, но така и не стигна до чиста голова възможност. За Нюкасъл това бе едва втора победа през сезона и тимът събра 10 точки, настанявайки се на 14-а позиция. Тотнъм е 11-и с 11 точки.

Домакините наложиха мощен натиск още от самото начало. Ян Вертонген отправи топовен изстрел от дистанция, но не уцели вратата. Малко след това същото сториха Кристиан Ериксен и Мейсън. При една от редките атаки на гостите Дъмет шутира покрай целта.

Бяха изминали петнайсетина минути игра, когато Лорис излезе и боксира топката пред Обертан. Джак Колбак видя излезлия напред Лорис и се опита да го изненада, но не успя да нанесе добър удар.

В 18-тата минута Тотнъм заслужено откри резултата след продължителна атака и блокирани опити на Чадли и Ериксен да намерят свой съотборник. Райън Мейсън центрира меко към далечната греда, където Адебайър надскочи Дъмет и прати топката в мрежата зад Крул.

В средата на първото полувреме Дани Роуз шутира над вратата, а след това имаше претенции за нарушение на Обертан срещу себе си в наказателното поле. Реферът Антъни Тейлър обаче бе красноречив и даде знак играта да продължи.

Малко преди края на първото полувреме Чадли отправи ефектен удар от въздуха в наказателното поле, но кълбото профуча доста над вратата на гостуващия тим.

Нюкасъл шокира своя съперник секунди след подновяването на играта. Влезлият като резерва Сами Амеоби бе изведен от Джак Колбак при изпълнението на началния удар, изпревари Дайър и простреля Лорис с левия крак.

Столичани се втурнаха да си връщат преднината, но ударът на Ериксенс бе блокиран. В 58-та минута Нюкасъл изненадващо нанесе втори удар - другата резерва Кабеля центрира отляво към далечната греда, където Айози Перес Гутиерес бе безпощаден с глава.

В средата на второто полувреме Кабеля финтира защитник и можеше да довърши грохналия Тотнъм, но вместо да потърси свой съотборник, реши да завърши, нацелвайки мрежата от външната й страна.

Малко по-късно топката влетя във вратата на Нюкасъл след изпълнение на корнер от Ериксен, но автоголът на Гуфран правилно бе отменен, защото при центрирането кълбото бе извън очертанията на терена. Появилият се като резерва Хари Кейн засече от движение, но Крул улови спокойно.

Тотнъм натисна и пренесе играта в половината на опонента си. Пет минути преди края на редовното време резервата Ленън шутира мощно, но над напречната греда. В последната минута никой не засече прострелното центриране на Хари Кейн.

Тотнъм - Нюкасъл  1:2

1:0 Емануел Адебайор - 18'

1:1 Сами Амеоби - 46'

1:2 Айози Перес Гутиерес  - 58'

Тотнъм: Лорис, Вертонген, Кабул, Роуз, Дайър, Мейсън, Капу (Кейн - 67'), Ламела (Ленън - 78'), Ериксен, Чадли, Адебайор (Солдадо - 83")

Нюкасъл: Крул, Тейлър, Колочини, Янмаат, Дъмет, Анита (Кабеля - 46'), Обертан (Сами Амеоби - 46'), Колбак, Сисоко, Гуфран, Перес (Хайдара - 79')