Димитър Бербатов собственоръчно класира своя Тотнъм за четвъртфиналите на Купата на УЕФА, след като вкара два гола и изработи един при победата с 3-2 над португалския Брага.В първия мач англичаните победиха отново с 3-2. Тогава Бербатов пак бе най-добрият на терена, но нямаше шанс пред гола. И в двата мача той бе определен за играч на мача.Началото на двубоя обаче не бе добро за Шпорите. В 24 минута при центриране от фаул за Брага Том Хъдълстоун си вкара автогол, засичайки топката с глава в собствената си врата.Бербатов обаче не остави дълго резултата да стои такъв и само 4 минути по-късно изравни. Заслугата за попадението бе изцяло на партньора му в нападение Роби Кийн, който даде страхотен пас между 4 защитника.Виновникът за автогола Хъдълстоун пък асистира за второто попадение на Митко. В 42 минута той изпълни бързо фаул и намери точно българския национал, който спря на гърди и от воле простреля вратаря.В 60-та минута Жорже Андраде стреля от фаул на сантиметри от гредата. Две минути след това обаче пак от фаул Андраде успя да матира вратаря на Тотнъм с много силен удар, минал през зле построената стена.Това съживи надеждите на португалците за класиране напред, тъй като те се нуждаеха само от един гол за да се доберат до продължения.В 72 минута съдията не даде чиста дузпа за нарушение срещу Бербатов. След центриране от корнер вратарят изпусна топката, българинът овладя, но при опита му да стреля кракът му бе блокиран отзад от защитник. Заради мелето от играчи обаче съдията очевидно не видя добре ситуацията.За разлика от двубоя срещу Челси за купата на Англия, когато Мартин Йол смени Бербатов и отборът пропиля аванс от 3-1 за да се стигне до равенство, сега холандският наставник на Шпорите не направи тази грешка и бе възнаграден.В 76 минута магията на Бербатов донесе третия решителен гол. Стед Малбранк тръгна на скорост и чукна топката към девятката на Тотнъм, който с чудесен фалцов прехвърлящ пас изведе французина сам срещу вратаря и последния не сгреши правейки резултата 3-2.Така Тотнъм спечели осмия си пореден мач от турнира тази година и има вкарани общо 26 гола. Това прави англичаните едни от фаворитите за спечелването на трофея, който те взеха и през 1984 година. Тотнъм: Черни, Сталтери, Даусън, Шимбонда, Лий, Ленън (Гали 81), Хъдълстоун, Зокора, Малбранк, Кийн (Дефоу 66), Бербатов. Жълти картони: Бербатов, Малбранк. Голове: Бербатов 28, 42, Малбранк 76. Брага: Пауло Сантуш, Луиш Филипе, Пауло Жорже, Родригес (Нем 40), Карлос Фернандес, Фречау, Мардид, Жорже Андраде, Жоао Пино (Сесиня 74), Зе Карлош (Масиел 74), Вендер. Жълти Картони: Жоао Амарал, Жоао Пинто, Луиш Филипе Голове: Хъдълстоун 24 а.г., Жорже Андраде 61. Вижте видео от мача ТУК