Антъни Дейвис изигра още един страхотен мач, за да изведе ЛА Лейкърс до втора победа от два мача в НБА, този път срещу Финикс със 123:116.

Веждата завърши с 35 точки, 8 борби и 4 асистенции, Остин Рийвс добави 26 точки, а ЛеБрон Джеймс вкара 17 от своите 21 през второто полувреме, което Езерняците спечелиха със 71:55.

Те изоставаха с 26:48 2 минути след началото на втория период, но след това се подобриха значимо, за да ститнат до обрата. Така Джей Джей Редик стана първият треньор на Лейкърс от Фил Джаксън през 2010-а, който печели първите си 2 мача начело на състава.

„Ние съвсем умишлено искаме Дейвис да бъде замесен в играта колкото може повече. Знаем какъв играч е той и че може да създава ситуации на мис-мач, което когато се случи, топката със сигурност ще стигне до него“ заяви Редик.

Останалите резултати: Орландо – Бруклин 116:101, Атланта – Шарлът 125:120, Кливланд – Детройт 113:101, Ню Йорк – Индиана 123:98, Хюстън – Мемфис 128:108, Милуоки – Чикаго 122:133, Юта – Голдън Стейт 86:127, Портланд – Ню Орлиънс 103:105.